Airių kviečiaspalvių švelniaplaukių terjerų temperamentas

Kviečiaspalviai švelniaplaukiai terjerai yra žinomi, kaip energingi, linksmi šunys, kurie širdyje iki senatvės išlieka žaismingais šuniukais. Kviečiaspalviai terjerai yra šeimos šunys, kurie kiekvieną dieną aktyviai dalyvauja šeimos veikloje. Šie šunys su džiaugsmu eina pasivaikščioti, ar užsiimti kokia kita aktyvia veikla, bet taip pat labai mielai gulės šalia šeimininkų ir mėgausis jų draugija.

Kviečiaspalviai tai tokie šunys, kurie visada nori būti šalia šeimininkų, todėl jie nepakenčia išsiskyrimo ir ilgos vienatvės. Ši veislė yra viena iš terjerų veislių, kurie mažiausiai tikėtina, kad taps vieno šeimos nario šunimi. Jie su visais šeimos nariais bus draugiški ir prie visų  prisirišę. Kviečiaspalviai viena iš terjerų veislių, kuri puikiai sutaria su vaikais. Paprastai jie gerai atlieka vaikų komandas, todėl jie yra puikūs vaikų draugai žaidimo metu. Tinkamai socializuojant ir auklėjant, kvietys tampa labai tolerantiškas vaikams ir būna pats geriausias draugas mažiesiems.

Kviečiaspalviai, skirtingai nei daugelis kiti terjerai yra labai draugiški ir meilūs šunys. Jie linkę manyti apie visus, kaip apie galimus draugus, todėl su visais sveikinasi džiugiai.  Viena iš dažniausiai pasitaikančių veislės nepageidaujamų elgesio savybių yra pasisveikinimas – šokinėjimas bandant lyžtelėti veidą. Tačiau nuo mažens, šio nepageidaujamo elgesio, galima išmokyti nedaryti.

Kviečiaspalviai gerai sugyvena su kitais gyvūnais. Ši veislė, tarp terjerų, laikoma mažiausiai agresyvi su kitais šunimis, tad ji retai kada ieško tarp šunų problemų, tačiau reikia pažymėti, kad tai terjeras ir atsiradus konfrontacijai jis pasiruošęs peštynėms su savo lyties atstovu, kuris gali būti netgi ženkliai didesnis už jį. Nors ši veislė paprastai yra laikoma draugiška tiek su šunimis, tiek su žmonėmis, tačiau ji gali būti nedraugiška katėms ir kitiems smulkiems gyvūnams. Nepaisant to, kad šios veislės medžioklės instinktai nėra išlikę stiprūs, staigūs kačių, ar kitų gyvūnų judesiai gali pažadinti kvietyje medžiotojo instinktą, todėl sugautas gyvūnas gali būti atneštas šeimininkui, kaip sugautas grobis. Draugiški santykiai galimi, jei gyvūnas su kviečiaspalviu augs kartu nuo mažumės.

Kviečiaspalviai terjerai retai lojantys šunys, tačiau budrūs. Šios veislės atstovai įspės šeimininką apie svetimą, tačiau įspėjimas bus labiau kaip pranešimas, kad kažkas atėjo, o ne apie galimą grėsmę, todėl ši veislė netinkama apsaugai ir gynybai.

Kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras laikomas protingu ir labai greitai besimokantis komandų ir įvairiausių triukų veislė. Jiems pakanka keletą kartų pakartoti, kad suprastų ko iš jų norima, tačiau kartojant per ilgai, kviečiaspalviams tai gali pasidaryti nuobodu dėl ko gali nustoti reaguoti. Kviečiaspalvis terjeras - nenuilstantis, judrus, stiprus ir bebaimis šuo, kuris puikiai pasirodo, tokiose kaip obedience ir agility, sporto šakose.
Image