Airių kviečiaspalvių švelniaplaukių terjerų priežiūra

KAILIO PRIEŽIŪRA

Kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras priskiriamas prie  nesišeriančių šunų grupės. Ir nors šios veislės atstovai nesišeria, jų vidutinio ilgio kailis reikalauja nuolatinės priežiūros. Į kailio priežiūra įeina – maudymas, šukavimas ir kirpimas. Kviečiaspalvį terjerą patartina maudyti du kartus per mėnesį, naudojant šunims skirtą šampūną ir kondicionierių. Šukuoti – du, tris kartus savaitėje, kad nesusidarytų sąvėlos. Reguliariai šukuoti būtina netik dėl to, kad kailis gražiai atrodytų, bet kad šukavimo metu būtų pašalinti negyvi plaukai. Norint išlaikyti šuns estetinį grožį, kailį rekomenduojama kirpti kas du, tris mėnesius. 

AUSŲ, DANTŲ,  PRIEŽIŪRA

Kviečiaspalviai švelniaplaukiai terjerai yra nulėpausiai, todėl jų kabančios ausys prastai vėdinasi. Dėl šios priežasties, ausis, bent kartą savaitėje patartina patikrinti ar jose nėra ausų erkučių ir uždegiminių ligų. Augintinio ausis reikia valyti  kartą savaitėje su specialiu šunims skirtu skysčiu. Šiai veislei taip pat reikalingas reguliarus ausų vidinės dalies plaukų šalinimas, tam kad išvengti uždegiminių ligų.
Dantys taip pat svarbi šuns higienos dalis. Norint išvengti dantų akmenų susidarymo, dantis patartina valyti periodiškai kelis kartus per savaitę. Prie šios procedūros šuniuką reikia  pratinti nuo mažens.

NAGŲ PRIEŽIŪRA

Šuns nagai kerpami kas 2-3 savaites. Nagų trumpinimui naudojamos specialiai šunims skirtos žnyplės, giljotina ar dildė. Paprastomis žirklėmis nagų karpyti negalima, nes gali pasižeisti šuns nago plokštelė arba nulūžti nagas.
Image